InterBeskidy - Internet, Telewizja, Telefon - Ustroń, Wisła.
Potrzebujesz pomocy?

Dowiedz się więcej w dziale 'Kontakt' lub skorzystaj z 'Formularza kontaktowego'

 

Przed wykonaniem testu prędkości łącza internetowego, koniecznie przeczytaj poniższe punkty:
 

1. Jak poprawnie wykonać SpeedTest?

W przypadku łącza stacjonarnego najlepsze wyniki osiągniesz poprzez połączenie przewodowe Twojego komputera z routerem, jest ono stabilne i nie jest przez nic zakłócane. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem testu prędkości wyłączyć wszystkie aplikacje, które obciążają Twoje łącze. Niektóre programy antywirusowe oraz firewall mogą mieć negatywny wpływ na wynik pomiaru. Upewnij się, że inni użytkownicy nie korzystają z internetu w czasie testu. Pamiętaj, że prędkość zależy też od parametrów i wydajności urządzenia, na którym wykonujesz test. Jeśli chcesz wykonać test poprzez połączenie Wi-Fi, pamiętaj że wynik jest uzależniony od standardu karty sieciowej w Twoim urządzeniu, umiejscowienia routera, oraz od zakłóceń wywoływanych przez inne sieci w Twoim otoczeniu

2. Jak sprawdzić prędkość Internetu?

To proste – zastosuj się do wskazówek wymienionych powyżej i kliknij przycisk Start. Speed Test powinien zająć około minuty, po tym czasie otrzymasz wyniki.

3. Od czego zależy prędkość mojego Internetu?

Przede wszystkim, prędkość Twojego łącza jest zależna od planu taryfowego, jaki dostarcza Ci Twój operator. Istotny jest również rodzaj połączenia – pomimo rozwoju technologii mobilnych (np. LTE), łącza kablowe są często szybsze i bardziej stabilne. Prędkość internetu zależy też od przepustowości Twojego sprzętu, a w przypadku sieci Wi-Fi od umiejscowienia Twojego routera. Pamiętaj, że gdy z jednego łącza korzysta jednocześnie wielu użytkowników, połączenie może zwolnić.

4. Czy mogę osiągnąć wyższą szybkość łącza?

Jeżeli zadbałeś o wszystkie czynniki mające wpływ na prędkość łącza po Twojej stronie (połączenie sprzętu kablem, odpowiednie umiejscowienie routera Wi-Fi, brak zakłóceń) i prędkość Twojego internetu wciąż jest niezadowalająca, skontaktuj się z nami i zapytaj o aktualne plany taryfowe.

5. Jaka jest najszybsza możliwa prędkość Internetu w Polsce?

InterBeskidy należy do czołówki lokalnych operatorów w Polsce, oferując internet światłowodowy nawet do prędkości 1 Gbit (1024 Mb/s) i wyższych. Dostępność usługi światłowodowej możesz sprawdzić na naszej stronie lub kontaktując się z nami telefonicznie.

6. Jak uzyskać najlepszą możliwą prędkość Internetu na moim urządzeniu?

Jeżeli istnieje taka możliwość, połącz swoje urządzenie za pomocą kabla. W przypadku sieci Wi-Fi, upewnij się że Twój router jest umiejscowiony tak, aby nic nie blokowało sygnału. Wyłącz wszystkie aplikacje które mogą obciążać łącze, na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci.

7. W jakich ofertach mogę kupić światłowód w InterBeskidy?

Internet światłowodowy w InterBeskidy jest dostępny w wielu ofertach. Możesz kupić sam  Światłowód, lub skorzystać z oferty Światłowodu z telewizją. A jeżeli potrzebujesz także innych usług, możesz skorzystać z oferty pakietowej, gdzie będziesz miał możliwość kupna Światłowodu z abonamentem telefonicznym, lub pakiet 3 usług: Światłowód, telewizja, telefon domowy.

8. Co to jest światłowód - technologia FTTH?

FTTH (z ang. Fiber to the Home) – to supernowoczesna technologia dostarczania internetu za pomocą światłowodu doprowadzonego bezpośrednio do lokalu klienta. Światłowód to przezroczyste włókno (wykonane z tworzyw sztucznych) w którym dane przesyłane są za pomocą światła. FTTH zapewnia prędkość nawet do 600 Mb/s z jednoczesnym dostępem do pakietu usług multimedialnych. Wszystko to sprawia, że światłowód to najlepszy możliwy internet stacjonarny.

 

 

Aby wykonać test prędkości łącza kliknij: